Marmoleum

Forbo Linoleum je vyráběno z prakticky nevyčerpatelných zdrojů surovin. Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní produkt, je biologicky odbouratelné a nenarušuje tak životní prostředí.

Marmoleum® je vyráběno z obnovitelných přírodních materiálů: lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka, vápenec, přírodní pigmenty a juta..
Lněný olej


Lněný olej, který je získáván lisováním lněných zrn, je nejdůležitejěší surovinou při výrobě linolea (rovněž propůjčuje linoleu i název). Během let se lněný olej používal mnoha způsoby, od vaření až po použití pří léčení dýchacích obtíží. Jeho léčivé vlastnosti přinášeli rychlou úlevu lidem trpícím nachlazení nebo dušností.
Dřevitá moučka


Dřevitá moučka je používána pro svoji unikátní schopnost vázat na sebe pigmenty, to dodává našim linoleovým produktům jejich nádherné barvy a zajišťuje jejich dlouhotrvající barevnou stálost.

Dřevo pochází z evropských regulovaných lesních ploch, na nichž je každý pokácený strom nahrazen novou výsadbou.
Pryskyřice


Pryskyřice, která je získávána z borovic metodou, která neškodí jejich růstu, poskytuje pojidlo linolea. Společně s lněným olejem dává pryskyřice linoleu jeho jedinečnou kombinaci síly a flexibility.
Vápenec


Vápenec se vyskytuje všude ve světě v téměř nevyčerpatelných množstvích. Velmi jemně mletý vápenec je cennou surovinou pro přírodní linolea Marmoleum® a Artoleum®.
Pigmenty


Ekologicky šetrné pigmenty propůjčují nádherné a živoucí barvy našim linoleím a nikterak naškodí životnímu prostředí, protože neobsahují olovo ani kadmium.
Juta


Juta, která je upředená z vláken rostliny juty z Indie a Bangladéše, je preferovanou podkladovou látkou našich produktů pro svůj přírodní původ. Nehledě k faktu, že existují velké obnovitelné zásoby.
Proces výroby podlahoviny Marmoleum®


Hlavní složka – lněný olej – se extrahuje ze lnu a rozpouští se s borovicovou pryskyřicí. Potom se přidá dřevitá moučka získaná ze dřeva, které vyrostlo v obnovitelných lesích, čímž se výrobku dodá plnivo a zároveň se zlepší nádherné barvy vytvořené ekologicky šetrnými barvivy. Také používáme vápenec k vytvoření jemné struktury a jutu pro rub podlahoviny.
Marmoleum® přispívá k lepšímu životnímu prostředí Z ekologického hlediska je Marmoleum® upřednostňovaná podlahová krytina. Je zcela biologicky rozložitelné, neboť je vyrobeno z lněného oleje, přírodní pryskyřice, dřevité moučky, vápence, pigmentů (barviv) a juty.


Hodnocení životního cyklu
Nejlepším způsobem jak změřit dopad podlahových krytin na životní prostředí je vytvořit samostatné Hodnocení životního cyklu (Life Cycle Assessment LCA). LCA používáme k zmapování vlivu našich produktů na životní prostředí od počátku do konce životnosti podlahové krytiny. Marmoleum® si v LCA vede výjimečně dobře. Příroda nám poskytuje obnovitelné suroviny, jejichž sklizeň, těžba a zpracování vyžaduje překvapivě málo energie. Rostliny a stromy, které poskytují suroviny na výrobu linoleí, zároveň produkují kyslík a tím pomáhají snížit hladinu kysličníku uhličitého v atmosféře.

Přírodní původ surovin, ze kterých je Marmoleum® vyrobeno, je předurčuje k použití ve zdravotnictví a tam, kde je nutné vyhnout se nepříznivým reakcím lidského organismu na chemické produkty. Marmoleum® je tedy ideální podlahou pro alergiky a astmatiky, specializovaná oddělení nemocnic, školy a předškolní zařízení, domovy pro seniory, lázeňské ubytovací prostory a stravovací zařízení.

Zobrazit rozšířenou kolekci barev


Marmoleum® hom

Kolekce Marmoleum home představuje pestrou nabídku  barev, které jsou v souladu s moderními trendy bydlení. 

Tato kolekce je skladem


Marmoleum® click

Podlahovina Marmoleum® click byla inspirována vzájemným souzněním přírody a života lidí. Byla vytvořena tak, aby splňovala i ty nejnáročnější požadavky na moderní vzhled a funkční vlastnosti. Marmoleum® click je přírodní plovoucí podlahovina vyráběna v lamelách a ve čtvercích. Její vrchní vrstvu tvoří materiál Marmoleum®, který je vyráběn ze směsi obnovitelných surovin a tím nepoškozuje životní prostředí. Nejdůležitější složku tvoří lněný olej, který je získáván z rostlin lnu. Společným smícháním s pryskyřicí, dřevitou moučkou, vápencem a přírodními pigmenty vzniká směs, která je pod vysokým tlakem lisována na jutovou textilii. Pod vrchní vrstvou materiálu Marmoleum® je umístěna voděodolná, extrémně hustá dřevovláknitá HDF deska opatřená z rubu vrstvou korku. 

Zobrazit Marmoleum Click

 

Marmoleum Modular dílce  !NOVINKA!

Nová a originální! Tato nová kolekce Marmoleum® Modular je kolekcí, která příjemně překvapí. Nabízíme vám 46 barev a designů, ze kterých můžete vytvořit inspirující podlahy, které bezvadně zapadnou do vašeho interiéru. Jsou zde čtyři nové rozměry dílců, od extra velkých (75x50), po malé (25x25). A mezi ně jsme vytvořili dvě odpovídající varianty (50x50) a (50x25), jež doplňují nabídku.

Zobrazit rozšířenou nabídku barev